VİOMİN-E

RUMİNANTLAR (Geviş getirenler) İÇİN

VİTAMİN - MİNERAL / AMİNOASİT TOZ

1 kg - 5 kg - 10 kg - 15 kg - 20 kg - 25 kg

 

KULLANIM SAHASI: VİOMİN-E; buzağı, dana, inek, boğa, kuzu, oğlak, koyun ve keçilerin 100 kg yemlerine 1 kg oranında katılmak için vitamin, mineral, aminoasit premiksidir. Hayvanların vitamin, mineral ve aminoasit ihtiyacını karşılamak, yemden istifadeyi arttırmak için kullanılır.

Yemlerine VİOMİN-E ilave edilen hayvanların;

  • Vitamin ve mineral madde eksiklikleri giderilir. Dil dolamalarını, bez, toprak, naylon yemelerini, duvarları yalamalarını, ayrıca koyunların yün yemelerini ortadan kaldırır.
  • Kuzu, oğlak, buzağı ve danaların hızla gelişip büyümelerine yardımcı olur.
  • Kısır kalan ineklerin kızgınlık göstermelerine ve tohumlamadan sonra gebe kalmalarına, boğaların aşım ve dölleme gücünün artmasına yardımcı olur.
  • Süt veren inek ve koyunların süt veriminin yükselmesine ve vücut dirençlerinin artmasına yardımcı olur.
  • Koyun ve sığır besiciliğinde yemden istifadenin artmasına, daha fazla canlı ağırlık artışı elde edilmesine, besi süresinin kısalmasına, et veriminin ve kalitesinin yükselmesine yardımcı olur.

KULLANIM ŞEKLİ: VİOMİN-E, 100 kg yeme 1kg ilave edilir. VİOMİN-E ilk önce yemin küçük bir kısmı ile karıştırılır, sonra geri kalan yem karıştırılarak yavaş yavaş ilave edilir. VİOMİN-E’nin yemin içinde tamamen dağılması temin edilmelidir. VİOMİN-E her hayvanın yemine ayrı ayrı ilave edilecekse, kullanım miktarı yandaki tabloda belirtilmiştir.

 

TİCARİ TAKDİM ŞEKLİ: 1 kg - 5 kg - 10 kg - 15 kg - 20 kg ve 25 kg’lık PE çuval kraft torba, plastik kova, naylon torba, mukavva kutu ve plastik kavanozlarda satışa sunulmuştur.

Kategoriler: Tıbbi Olmayan Ürünler

Alt Kategoriler: Çiftlik

Etiketler: Yem Katkı